Potrzebowałem lamp UV do badań nieniszczących

Prowadzę instytut, który zajmuje sią badaniami nieniszczącymi. Zazwyczaj w swojej pracy wykorzystujemy metody proszkowe i penetracyjne. Aby móc dobrze wykonywać swoją pracę potrzebujemy specjalnych lamp UV. Ostatnio jedna z nich się popsuła i mój przełożony poprosił mnie o wybranie nowej, którą on zamówi. To było bardzo odpowiedzialne zadanie, dlatego podszedłem do niego z pełnym zaangażowaniem. Zależało mi na tym, aby znaleźć naprawdę solidną lampę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Kupno lampy UV przeznaczonej do badań nieniszczących

lampy uv przeznaczone do badań nieniszczącychPrzejrzałem wiele ofert różnych lamp UV pochodzących od różnych producentów. W końcu jedna z nich spodobała mi się najbardziej. Wiedziałem, że takie lampy UV przeznaczone do badań nieniszczących będą bardzo dobrze służyć mojemu instytutowi nawet przez wiele lat. Szczególnie, że sam producent dawał na nie ponad dziesięcioletnią gwarancję. Bardzo dużą zaletą wybranej przeze mnie lampy było to, że była to lampa wykonana w nowoczesnej bezrtęciowej technologii. Dzięki temu nie miała ona negatywnego wpływu na środowisko, a także na zdrowie pracowników, którzy na co dzień ją obsługiwali, co było przecież bardzo ważne. Taka nowoczesna lampa UV emitowała również odpowiednią długością fali, dzięki czemu jej widmo światło skutecznie wpływało na fluorescencję użytego w badaniu barwniku lub pigmentu. Zwróciłem również uwagę na to, że posiada ona zasilanie awaryjne. To również było istotne, ponieważ wielu wykonywanych przez nas badań nie można przerywać przed określonym momentem. W przypadku, gdyby nastąpiła na przykład awaria prądu byłoby to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu nie musieliśmy przerywać danych badań i ponosić strat w postaci rozpoczynania badania od nowa na nowych elementach. Zapisałem te wszystkie informacje, a następnie udałem się do swojego przełożonego, który był odpowiedzialny za zakupienie lampy.

Powiedziałem mu to wszystko, a on od razu mnie pochwalił. Powiedział, że jest to naprawdę bardzo dobra lampa, w dodatku dostępna w niskiej i promocyjnej cenie. Jeśli zamówilibyśmy ją już teraz, to za kilka dni mogłaby ona zostać dostarczona do naszego instytutu. Przełożony złożył zamówienie i tak jak przewidywaliśmy, kilka dni później została ona dostarczona i podłączona w naszym laboratorium.

Potrzebowałem lamp UV do badań nieniszczących
Przewiń na górę