Poszukiwania sprawdzonej agencji nieruchomości

Niedawno dowiedziałam się, że dostałam w spadku mieszkanie po babci. Mieszkanie znajdowało się w Katowicach. Na co dzień mieszkałam w innej części kraju i nie zamierzałam się przeprowadzać do odziedziczonego mieszkania. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie po prostu sprzedać nieruchomość. Na początku myślałam, że uda mi się tym zająć samodzielnie. Niestety, bardzo szybko przekonałam się, że jest to trudne i skomplikowane pod względem formalnym. Musiałam, coś wymyślić.

Gdzie w Katowicach znajdę agencję nieruchomości?

rekomendowane agencje nieruchomości - katowiceNie miałam nawet czasu na to, żeby napisać porządne ogłoszenie sprzedażowe i zająć się tym na poważnie. Mieszkanie na drugim końcu kraju, nie pomagało mi w tym wszystkim. W końcu doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniej agencji nieruchomości, która pomoże mi na każdym etapie sprzedaży mieszkania. Przejrzałam oferty wielu miejsc, wśród których znajdowały się rekomendowane agencje nieruchomości – Katowice to duża miejscowość, dlatego nie miałam problemu z wyborem rzetelnego i rekomendowanego przez poprzednich klientów miejsca. Ostatecznie zdecydowałam się na wybór solidnej agencji nieruchomości, gdzie pracowali naprawdę doświadczeni pośrednicy przy sprzedaży nieruchomości. Udało mi się trafić na bardzo dobrego agenta, który bardzo dużo mi pomógł przy sprzedaży odziedziczonej nieruchomości. Była to kompetentna osoba, której mogłam nawet przekazać klucze do mieszkania, żeby mogła pokazywać mieszkanie zainteresowanym osobom podczas mojej nieobecności. To było dla mnie bardzo ważne, ponieważ na co dzień nie miałam na to czasu. Pośrednik poinformował mnie również, jak przebiegają wszelkie formalności związane z podpisaniem notarialnej umowy kupna – sprzedaży nieruchomości. Dowiedziałam się, że moja obecność wcale nie jest niezbędna na każdym etapie i wiele rzeczy mogę załatwić przez jego pośrednictwo.

Bardzo szybko zorientowałam się, że to była naprawdę bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim dlatego, że pośrednik bardzo mi pomógł i szybko znalazł klienta na moje mieszkanie. Dzięki temu udało mi się szybko sprzedać nieruchomość. Pomógł mi on załatwić wszystkie sprawy związane z podpisaniem umowy, a także załatwić sprawy skarbowe, co było dla mnie bardzo ważne i istotne.

Poszukiwania sprawdzonej agencji nieruchomości
Przewiń na górę