Świeczka w wielu kolorach

Świeczki w ostatnim czasie zyskują bardzo dużą popularność. Oczywiście mam na myśli świeczki zapachowe w ciekawych kształtach i barwach, a nie takie zwykłe. Takie świeczki nie tylko wprowadzają bardzo fajny nastrój, ale także pod wpływem spalania uwalniają bardzo ładny zapach. Takie świeczki możemy kupić w wielu sklepach, ale możemy też zrobić świeczkę według własnego projektu.

Jak zrobić tęczową świeczkę?

tęczowa świeczkaZrobienie samodzielnie świeczki nie jest takie trudne, musimy tylko posiadać odpowiednie materiały. Świeczkę możemy wykonać na kilka sposobów. W przypadku gdy chcemy wykonać tęczową świeczkę to najłatwiej będzie nam kupić jedną gotową świeczkę, a następnie nałożyć na nią pozostałe kolory. Tęczowa świeczka wygląda naprawdę świetnie, a prawdziwy efekt możemy zobaczyć wtedy gdy ją odpalimy i zaczną ukazywać się nam kolejne warstwy. Tęczową świeczkę wykonujemy w następujący sposób. Roztapiamy wosk w danym kolorze i zanurzamy w nim gotową świeczkę, a następnie czekamy kilkanaście minut, aż dana warstwa zastygnie. Robimy tak z każdym kolejnym kolorem. Możemy wykorzystać wosk w kolorach tradycyjnej tęczy lub jakiekolwiek inny kolor wosku, który chcemy umieścić na świeczce. Możemy nałożyć tyle warstw ile chcemy, ważne jest to aby nie przesadzić, ponieważ jak nałożymy zbyt dużo warstw wosku to efekt nie będzie zbyt dobry. Trzeba zachować umiar. Warto jest zastosować wosk zapachowy. Najlepiej jak każdy kolor jest tego samego zapachu.

Wykonanie świeczki samodzielnie na początku może nam sprawiać małe problemy, ale po kilku próbach nabierzemy potrzebnej wprawy i wykonanie takieś świeczki nie powinno nam zająć więcej niż kilka godzi. Koszt wykonania nie jest duży, a dodatkowo możemy go obniżyć wykorzystując wosk ze starych świeczek, więc będziemy musieli kupić tylko knot.

Świeczka w wielu kolorach
Przewiń na górę